AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.100396.91
|
Product Code |
: MS.100396.91 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9501000030 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3310/396 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3410/396 |
|
Peter Ennepetal: |
: 076.458-00A/80A |
| Litre | : 100 |
| Diameter | : ø396mm |
| Length | : 915mm |
| Weight | : 25,9 Kg. |
| Working Pressure | : 10,0 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 149,00 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| DAF | : 1524512 |
| KEMPF | : 20223 |
| NOOTEBOOM | : 301017 |
| Ppt | : 500500B3 |
| SCANIA | : 1935520 |
| SCHMITZ CARGOBULL | : 730182 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.