AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.10206.35
|
Product Code |
: MS.10206.35 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9504100190 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3301/206 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3401/206 |
|
Peter Ennepetal: |
: 026.042-80A |
| Litre | : 10 |
| Diameter | : ø206mm |
| Length | : 355mm |
| Weight | : 4,5 Kg. |
| Working Pressure | : 15,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 10,60 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| DAIMLER | : A 007 432 1101 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.