AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.15246.38
|
Product Code |
: MS.15246.38 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9505150030 |
|
Knorr Bremse (de): |
: - |
|
Knorr Bremse (gb): |
: - |
|
Peter Ennepetal: |
: 146.505-00A/80A |
| Litre | : 15 |
| Diameter | : ø246mm |
| Length | : 380mm |
| Weight | : 5,8 Kg. |
| Working Pressure | : 15,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 26,82 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| ALEXANDER DENNIS | : 65497910 |
| CASE IH | : 841709180 |
| DAF | : 1524737 |
| IVECO | : 3307729R1 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.