AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.5206.21
|
Product Code |
: MS.20206.69 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9504080010 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3302/206 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3402/206 |
|
Peter Ennepetal: |
: 026.044-00A/80A |
| Litre | : 20 |
| Diameter | : ø206mm |
| Length | : 693mm |
| Weight | : 8,10 Kg. |
| Working Pressure | 15,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 32,12 |
| Color | Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| ALEXANDER DENNIS | : 9504200030 |
| CASE IH | : 3141433R1 |
| CASE IH | : 3141433R2 |
| DAF | : 1505414 |
| DEUTZ | : 428868 |
| ALEXANDER DENNIS | : 9504200030 |
| FORD | : 76DB2L374C1A |
| GOLDHOFER | : 200243 |
| HENDRICKSON | : 9504200030 |
| IRIZAR | : 8015535 |
| IVECO | : 98461955 |
| IVECO | : 99452637 |
| IVECO | : 504047699 |
| IVECO | : 504197587 |
| IVECO | : 98410710 |
| IVECO | : 98411211 |
| IVECO | : 98474490 |
| IVECO | : 98480835 |
| JOHN DEERE | : WZ2480151 |
| JOHN DEERE | : AL181582 |
| MAN | : 81514010018 |
| MAN | : 90810129115 |
| NEOPLAN | : 7030020 |
| NISSAN | : 471209X600 |
| NISSAN | : 47120D8801 |
| NOOTEBOOM | : 301004 |
| PACCAR | : 1505414 |
| Ppt | : 500200B2 |
| SCANIA | : 1935524 |
| SCHMITZ CARGOBULL | : 9504200030 |
| UD TRUCKS | : 471209X600 |
| UD TRUCKS | : 47120D8801 |
| VDL | : 20252321 |
| VDL | : 20279027 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.