AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.20246.50
|
Product Code |
: MS.20246.50 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9505200000 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3302/246 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3402/246 |
|
Peter Ennepetal: |
: 016.229-80A |
| Litre | : 20 |
| Diameter | : ø246mm |
| Length | : 508mm |
| Weight | : 7,4 Kg. |
| Working Pressure | : 15,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 32,20 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.