AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.25246.60
|
Product Code |
: MS.25246.60 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9505250000 |
|
Knorr Bremse (de): |
: - |
|
Knorr Bremse (gb): |
: - |
|
Peter Ennepetal: |
: 026.046-00A/80A |
| Litre | : 25 |
| Diameter | : ø246mm |
| Length | : 601mm |
| Weight | : 8,6 Kg. |
| Working Pressure | : 15,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 38,74 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| ALEXANDER DENNIS | : 6549799 |
| PACCAR | : 865717 |
| SCANIA | : 1935526 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.