AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.30246.70
|
Product Code |
: MS.30246.70 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9505100040 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3303/246 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3403/246 |
|
Peter Ennepetal: |
: 146.520-00A/80A |
| Litre | : 30 |
| Diameter | : ø246mm |
| Length | : 709mm |
| Weight | : 10,0 Kg. |
| Working Pressure | : 15,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 45,70 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| CASE IH | : 87015668 |
| DAF | : 1506425 |
| EVOBUS | : 8285417000 |
| GOLDHOFER | : 200013 |
| HENDRICKSON | : NB1682 |
| IVECO | : 3307713R1 |
| IVECO | : 98461957 |
| JOHN DEERE | : 2480008 |
| JOHN DEERE | : WZ52480008F |
| KEMPF | : 2010001 |
| LEYLAND DAF | : ACHA989 |
| LIEBHERR | : 502930101 |
| NEOPLAN | : 11018669 |
| NEOPLAN | : 7030030 |
| NOOTEBOOM | : 301006 |
| PACCAR | : 1506425 |
| Ppt | : 500300B2 |
| RENAULT | : 5021170368 |
| SCANIA | : 2089989 |
| SEDDON ATKINSON | : 65406S1 |
| TEREX | : 19215340 |
| VDL | : 20286152 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.