AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.30276.58
|
Product Code |
: MS.30276.58 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9507300210 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3303/276 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3403/276 |
|
Peter Ennepetal: |
: 016.224-00A/80A |
| Litre | : 30 |
| Diameter | : ø276mm |
| Length | : 583mm |
| Weight | : 9,3 Kg. |
| Working Pressure | : 15,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 46,99 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| ASHOK LEYLAND | : 445332064 |
| DAF | : 1519220 |
| GOLDHOFER | : 201009 |
| PACCAR | : 1519220 |
| RENAULT | : 5021170384 |
| SCANIA | : 2089991 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.