AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.40246.92
|
Product Code |
: MS.40246.92 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9505400000 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3304/246 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3404/246 |
|
Peter Ennepetal: |
: 076.452-00A/80A |
| Litre | : 40 |
| Diameter | : ø246mm |
| Length | : 927mm |
| Weight | : 12,7 Kg. |
| Working Pressure | : 15,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 59,75 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| ALEXANDER DENNIS | : 6549798 |
| CASE IH | : 84078145 |
| DAF | : 1505416 |
| HENDRICKSON | : 9505400010 |
| LIEBHERR | : 502918901 |
| LIEBHERR | : 502918908 |
| MAN | : 81810129155 |
| NOOTEBOOM | : 301008 |
| PACCAR | : 1505416 |
| Ppt | : 500300B4 |
| RENAULT | : 38437700 |
| SCANIA | : 2089990 |
| SCHMITZ CARGOBULL | : 9505400010 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.