AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.40276.75
|
Product Code |
: MS.40276.75 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9507120010 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3304/276 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3404/276 |
|
Peter Ennepetal: |
: 076.453-00A/80A |
| Litre | : 40 |
| Diameter | : ø276mm |
| Length | : 758mm |
| Weight | : 11,7 Kg. |
| Working Pressure | : 15,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 61,09 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| DAF | : 1506426 |
| EVOBUS | : 8283390000 |
| GOLDHOFER | : 200016 |
| HENDRICKSON | : 9507400020 |
| IVECO | : 3304762R1 |
| IVECO | : 503167510 |
| JOHN DEERE | : 2480225 |
| JOHN DEERE | : WZ52480225F |
| KEMPF | : 2010002 |
| KOMATSU | : 57619940 |
| LEYLAND DAF | : BBU1321 |
| LIEBHERR | : 502917201 |
| MAN | : 88514016212 |
| MAN | : 90810129135 |
| NOOTEBOOM | : 301009 |
| PACCAR | : 1506426 |
| Ppt | : 500400B1 |
| SCANIA | : 1935528 |
| SCHMITZ CARGOBULL | : 9507400020 |
| TEREX | : 57619940 |
| VAN HOOL | : 637200280 |
| VOLVO | : 11117328 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.