AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.50310.76
|
Product Code |
: MS.50310.76 |
Oem Number :
|
WABCO |
: - |
|
Knorr Bremse (de): |
: - |
|
Knorr Bremse (gb): |
: - |
|
Peter Ennepetal: |
: - |
| Litre | : 50 |
| Diameter | : ø310mm |
| Length | : 761mm |
| Weight | : 13,3 Kg. |
| Working Pressure | : 12,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 62,00 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.