AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.60276.110
|
Product Code |
: MS.60276.110 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9507180010 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3306/276 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3406/276 |
|
Peter Ennepetal: |
: 076.454-00A/80A |
| Litre | : 60 |
| Diameter | : ø276mm |
| Length | : 1108mm |
| Weight | : 16,7 Kg. |
| Working Pressure | : 15,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 89,30 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| DAF | : 1505417 |
| DAF | : 719030 |
| EVOBUS | : 8283392000 |
| EVOBUS | : 8285420000 |
| GOLDHOFER | : 152531 |
| HENDRICKSON | : 9507600020 |
| KEMPF | : 20226 |
| MAN | : ZG102010007 |
| NOOTEBOOM | : 301013 |
| PACCAR | : 1505417 |
| Ppt | : 500400B2 |
| SAF | : 4105000500 |
| SCANIA | : 1935529 |
| SCHMITZ CARGOBULL | : 9507600020 |
| Tırsan | : 21070000020 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.