AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.60310.89
|
Product Code |
: MS.60310.89 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9509170010 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3306/310 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3406/310 |
|
Peter Ennepetal: |
: 076.455-00A |
| Litre | : 60 |
| Diameter | : ø310mm |
| Length | : 893mm |
| Weight | : 15,5 Kg. |
| Working Pressure | : 12,5 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 94,00 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| CASE IH | : 84036945 |
| DAF | : 1506421 |
| HENDRICKSON | : 9500600030 |
| KEMPF | : 2010004 |
| LIEBHERR | : 10172724 |
| NOOTEBOOM | : 301014 |
| Ppt | : 1603000A1 |
| SCANIA | : 1935517 |
| SCHMITZ CARGOBULL | : 9500600030 |
| VAN HOOL | : 637207600 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.