AIRTANKS FOR TRAILER AND SEMI TRAILER
Home / Steel Airtanks / MS.80396.75
|
Product Code |
: MS.80396.75 |
Oem Number :
|
WABCO |
: 9500250020 |
|
Knorr Bremse (de): |
: VB3308/396 |
|
Knorr Bremse (gb): |
: VB3408/396 |
|
Peter Ennepetal: |
: 076.457-00A/80A |
| Litre | : 80 |
| Diameter | : ø396mm |
| Length | : 750mm |
| Weight | : 17,4 Kg. |
| Working Pressure | : 10,0 Bar |
| Type | : A |
| Port (M22X1,5) | : 4 |
| Body Material | : Steel |
| Calculated Volume (dm³) | : 122,40 |
| Color | : Black/Black |
| Temperature Range | : -50°C to +100°C |
| DAF | : 1506423 |
| HENDRICKSON | : 9500800020 |
| KEMPF | : 2010005 |
| KENWORTH | : S9500800020 |
| LANGENDORF | : 1218695 |
| MERITOR | : S9500800020 |
| NOOTEBOOM | : 301016 |
| PETERBILT | : S9500800020 |
| SCANIA | : 1935519 |
| SCHMITZ CARGOBULL | : 730184 |
© 2025, Safir Tank, All rights reserved.